Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
28.05.2020
Představujeme

POZOR, JE VÁŠ DEODORANT BEZPEČNÝ? 😯

Pokud se zajímáte o přírodní kosmetiku a hlavně o Vaše zdraví, určitě jste se už setkali se zákeřným hliníkem, který je složkou spousty druhů kosmetiky, zejména deodorantů a antiperspirantů. Všude se dočtete, že hliník je velkým strašákem, je to ale pravda? Jak rozeznat hodný hliník od toho zlého? A co nám vlastně hliník způsobuje tak špatného? To vše se dozvíte v tomto článku.:)

 

Ben&Anna deodoranty bez hliníku

Co je hliník a proč je v kosmetice?

Všichni určitě víme, že hliník je lehký kov, který se nachází ve velkém množství v zemské kůře. V přírodě se vyskytuje v mnoha sloučeninách a díky tomu, že je lehký, vodivý a kujný, je využíván v mnoha odvětvích. Proč je ale používán v kosmetice? S hliníkem se v kosmetice setkáváme zejména v deodorantech a antiperspirantech, ale také ve rtěnkách nebo některých zubních pastách. Právě v antiperspirantech hliníkové soli omezují pocení, kdy v podstatě zablokují potní žlázy a zamezí tak tvorbu pachu a následného potu. Můžeme se setkat až s 25 ingrediencemi, které obsahují hliník. Nejznámější jsou: Aluminum Chloride, Aluminum Chlorohydrate nebo Aluminum Citrate. Ale také Potassium Alum (kamenec draselný) nebo Ammonium Alum (kamenec amonný), které jsou v deo krystalech. 

 

Může být hliník v kosmetice neškodný?

Protože se hliník převážně vyskytuje v zemské kůře, v kosmetice se s ním můžeme setkat také v takzvaných krystalových deodorantech, které se vyrábějí z kamence. Právě krystalové deodoranty však obsahují ten hodný a neškodný hliník (Potassium Alum a Ammonium Alum). Tyto sloučeniny mají totiž větší molekuly, než ostatní sloučeniny hliníku a nedostanou se skrze pokožku. Důvodem, proč se kamenec používá jako deodorant je, že dokáže vázat pachy a působí proti množení bakterií.

 

Co nám způsobuje hliník, který je škodlivý?

Nejškodlivější je pro nás Chlorhydrát Aluminia - proniká nám totiž do krve, naše póry se díky němu ucpávají a tím blokuje odvádění škodlivých látek v těle, ucpává potní žlázy a způsobuje zánětlivé reakce. Dalším škodlivým hliníkem je Aluminium Chlorid, který je toxický, mutagenní a podporuje rakovinové bujení, např. v Kanadě je tato sloučenina omezena, z důvodu toxicity a škodlivosti na lidské tělo. Celkově zvýšený podíl hliníku v těle prokazatelně způsobuje různá onemocnění. V současné době probíhají šetření a studie, díky kterým se o škodlivosti hliníku dozvídáme stále více, už nyní však existují souvislosti s rakovinou prsu.

Ben&Anna deodorant bez hliníku

 

Pozn.: Rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem je takový, že deodorant neucpává potní žlázy a nezabraňuje pocení, pouze zabíjí bakterie, které žijí v podpaží. Toxiny se tedy s potem mohou vyplavovat ven z těla. Antiperspirant ucpává potní žlázy a zabraňuje tedy přirozenému pocení, kdy se z těla nemohou dostávat toxiny.

 

 

Ptáte se, zdali je tedy používání deodorantů bezpečné?

Každý by se měl ke svému tělu chovat s úctou a respektem. Naše tělo s námi neumí verbálně komunikovat, pokud se mu však něco nelíbí, dá nám to najevo formou různých nemocí, bolestí a podráždění. Je proto nutné všechny tyto příznaky neignorovat a snažit se mu vyhovět. Zde je pár bodů, kterými se řídíme my:

 

  • Snažíme se vyhýbat antiperspirantům. Pocení je totiž přirozené a účelné. Jak už jsme si řekli, odvádí z těla všechny škodlivé látky a toxiny, kterých se tělo potřebuje zbavit. Jejich zamezení mohou vznikat záněty, bolesti nebo snížení energie.
  • Dáváme přednost právě deodorantům, či deo krystalům, s nejnižším množstvím hliníku. Nezapomínejte, potit se je lidské a díky deodorantu zabráníme nepříjemnému zápachu tak, že si toho nikdo ani nevšimne.
  • Samozřejmě také je důležité vyhýbat se hliníku i v ostatní kosmetice, převážně té dekorativní, protože hliník je součástí laků na nehty, očních stínů, lesků na rty, zubních past a mnoho jiných druhů kosmetiky.
  • A které deodoranty si vybrat? No přece nejlépe ty bez hliníku! 

 

Ben&Anna deodorantyúplně bez hliníku. Pokud nás sledujete, už znáte příběh páru Bena a Anny, kteří nedokázali na trhu objevit deodorant, který by byl bez hliníku, parabenů, ftalátů a všech těch škodlivých látek pro tělo, a proto se rozhodli vymyslet a vytvořit vlastní deodoranty, které zabrání zápachu z pocení a budou bezpečné pro jejich tělo. Mají také řadu Sensitive, která je ještě šetrnější k lidské pokožce.

Ben&Anna deodorant bez hliníku

 

Navia krémové deodorantytaké neobsahují žádné stopy hliníku, ba ani jedlé sody, která se používá v přírodní kosmetice a nemusí všem vyhovovat. Navia vyrábí deodoranty jak pro dámy, tak pro pány. Určitě neváhejte vyzkoušet některou z vůní, jako jsou: ranní rosa, lesní tůně nebo chladivý vánek.

Navia deodorant bez hliníku

Deodoranty od Eco cosmeticsnabízejí varianty tuhých deodorantů nebo deodorantů s kuličkou. Jejich aktivní složkou je bezpečný oxid zinečnatý a kyselina kaprylová. Také neobsahují žádný hliník a co je výjimečné a hlavně chválihodné je, že také neobsahují palmový olej!

Eco cosmetics deodorant bez hliníku

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli