Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
07.09.2020

Život v MHD : Lidé s hrnky mají charisma!

Přenosné hrnky vyhlašují nesmiřitelný boj plastovým kelímkům

Určitě jste o nich už někdy slyšeli! Jsou průkopníkem myšlenek udržitelnosti a vstřícnosti vůči naší zelené planetě. Jsou v čele protestů proti umělým hmotám, protože samy o sobě nabízejí mnohem lepší alternativu. Přenosné hrnky z recyklovaných papírových kelímků jsou jednorázová investice, která je navíc velice praktická. Káva v něm vydrží dostatečně teplá déle než hodinu, podobně tak i čaj. Napijte se svého oblíbeného nápoje kdekoliv na cestách, v posluchárně, práci nebo při čekání na vlak.

Je s námi čtyři roky, počet fanoušků stoupá…

Tentokrát bez pohrom! Polít se jednorázovým plastovým kelímkem, který se nedá s horkým nápojem ani řádně uchopit, bylo v minulosti pravidlem. Přenosný hrnek rozhodně nepopálí, můžete se z něj napít z kterékoliv strany, otevřít i zavřít jej zvládnete, i když máte jen jednu volnou ruku. A jako by toho nebylo málo, šetří v dnešní době tolik zkoušené životní prostředí! Britští designéři si s ním skutečně vyhráli, přitom na začátku byl jednoduchý nápad – jak co nejlépe využít jednorázové kelímky z papíru určené pro pití kávy?

Vybírat můžete i z pestré palety barev, v základní nabídce nechybí tyrkysová, krémová nebo hořčicově žlutá. Nechybí ani možnost volby ze dvou velikostí, objem 227 a 340 mililitrů podle toho, jestli si rádi dáváte velký hrnek kávy nebo se spokojíte s menším. Spěcháte? Nevadí, kelímek si vezmete s sebou a vychutnáte si oblíbený nápoj o trochu později. Zero Waste je důležité téma napříč společností, a právě u popíjení kávy z jednorázových plastových kelímků tohle všechno vlastně začalo. Proč potom neudělat radost pod vánočním stromečkem nebo nedarovat podobně užitečnou věc i k narozeninám? Recyklace je tématem 21. století, šetří přírodu a obklopuje celý náš život. Přitom stačí jen přispět svou troškou do mlýna a svět hned bude veselejší…

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli