Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Vrchol elegance? Látkové kapesníky na scénu!

Vrchol elegance? Látkové kapesníky na scénu!

Látkové kapesníky představují tradici a vrchol elegance

Pamatujete si na ně ještě? Někdy se zdá, jako by je z trhu vytlačila papírová varianta, která může být, přísně vzato, o něco praktičtější – ale bohužel také zatěžuje přírodu a nemusí být vždycky zrovna estetická. Látkové kapesníky mají ale pořád své fanoušky, a pokud k nim patříte, není pak nic jednoduššího než si jich pár pořídit. Určitě se hodí nejen na podzim nebo v zimě, kdy se dá očekávat vyšší frekvence výskytu různých respiračních onemocnění. Pak je poctivý kapesník skutečným talismanem pro štěstí, že?

Poradí si i s opravdu velkou rýmou Kýchání nebo rýma? Žádný problém, protože klasický látkový kapesník se dá opakovaně použít, stačí ho po použití vlastně jen vyprat a vyžehlit. Na jeho výrobu se spotřebuje jen sklenička vody, přičemž k tomu, aby továrna vyrobila jeden malý papírový kapesníček, se využijí i dva litry životadárné tekutiny. Rozdíl je tedy opravdu značný a zátěž pro přírodu bychom neměli brát na lehkou váhu. Zkuste si odhadnout, kolik takových papírových kapesníčků během zimních měsíců vyhodíte do koše, ať už doma, v MHD nebo v zaměstnání? Nevyžadují sice údržbu, protože se po použití vyhodí, ale právě v tom je ten háček. A papírové kapesníčky s parfémem? Ty mohou dokonce v krajním případě vyvolat alergii, přinejmenším pak ale podráždí sliznici, která je v době rýmy nepoměrně citlivější.

Nasnadě je určitě i poměřit si cenové hladiny – papírový vyjde na první pohled hodně levně, ale kolik vlastně stojí jeden saténový kapesník, za který se nemusíte stydět ani někde ve společnosti? Vydrží stovky vyprání, skvrny jednoduše odstraníte s využitím žlučového mýdla. Papírová verze sice stojí haléře, ale podívejte se na účet za celý rok. I kdyby byla opravdu heboučká a čtyřvrstvá, stojí vám za takové výdaje, zvláště když započtete i reálný dopad na životní prostředí?

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli