Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
04.09.2020
Představujeme

Skleněná a bambusová brčka, jakože cože?

Brčka z bambusu a nerezu? Novinka na trhu si získává oblibu

Plastu už odzvonilo, zatěžuje životní prostředí v neúměrné míře. Spotřeba vzrostla natolik, že se řada firem rozhodla dát mu vale a využívat jiné materiály, zejména ty přírodní, které jsou také snadno biologicky odbouratelné a nabídnou také dostatečný uživatelský komfort. Společnost se vrací ke sklu, které provázelo lidstvo po staletí a moderní době svědčí i spojení s bambusovým dřevem, které rychle roste a nabídne spolehlivost a trvanlivost. Trendům se nevyhnou ani brčka, přinášející pohodu a osvěžení v parných letních dnech.

Opakovaně využitelným brčkům štěstí přeje

Průměrný Američan spotřebuje každý den 1,6 brčka, a to nejčastěji v plastové podobě. Většina jich pak končí v odpadu, jenž putuje do mořských a oceánských vod. Rybka, která brčko spolkne, pak prakticky nemá šanci jej dostat rychle ven z těla. Brčka z plastu trápí i želvy a další vodní živočichy, přitom jsou s námi teprve od šedesátých let minulého století. Nebyl by už tedy nejvyšší čas na změnu? Papírová tu byla mnohem dřív, o klasických „slámkách“ nemluvě, ty jsou dochované ještě z dob faraonů. Pro patrioty, kteří mají rádi naši historii jsou tu i brčka z českého skla. Dostanete k nim i speciální kartáček, jímž je po každém použití vyčistíte – podobně jako sklenice v restauraci.

Pokud máte rádi spíše jednorázová brčka, která se hodí na různé oslavy a společenská setkání, ani tehdy nemusíte kvůli konci plastu nějak smutnit. Bambusová varianta je snadno k mání a díky vlastnostem typickým pro tuto dřevinu nabízí i velkou výhodu oproti plastu – tedy kromě toho, že v ní nenajdete škodlivý Bisfenol A, před nímž hlasitě varuje mnoho dětských lékařů. Bambus je totiž antibakteriální, v přírodě se výborně rozkládá a nenaruší přirozenou chuť a vůni jakéhokoliv nápoje. Zalíbí se i malým dětem, ve vodě se totiž nerozmočí a představuje tak zdatnější alternativu brček z „obyčejného“ papíru.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli