Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
09.08.2020
Představujeme

Krmítkem pro ptáčky zvelebíte svou duši

Krmítka pro ptáky aneb doplněk pro krásný domov

Jak jsme vyrozuměli z Návštěvních dnů Šimka a Grossmanna, ptáčkům v zimě sypal oddaně i Pavel Bobek. Není důvod nejít ve šlépějích slavného zpěváka, udělat si trochu radosti v zimní zahradě, mít pocit, že děláme dobrou věc. Ptačí krmítko může být zdánlivě jednoduché, ale poskytne útočiště řadě druhů, které nemíří zrovna do teplých krajin a čekají je proto v zimě krušné chvilky, nejen tehdy, když bude v okolí relativně málo potravy.

Originalitě se meze rozhodně nekladou!

Ptačí krmítko Domek - zelené

Ptáčci ocení praktičnost, my zase trochu víc elegance. A když se povede skloubit obojí, budeme mít radost všichni. Při výběru přemýšlejte i o tom, kteří ptáci se nejčastěji v zimních měsících rojí ve vaší zahradě, roli bude hrát i to, zda dáváte přednost spíše přírodním materiálům, respektive dřevu a vzhledu jako za starých časů nebo se vám zalíbila kovová a plastová varianta, které se přeci jen o něco snadněji udržují.

Závěsná krmítka se budou vyjímat na trámu pergoly, dřevěná budka udělá hodně parády na plotu. Dbejte na to, zvláště pokud máte doma kočky, aby bylo krmítko dostatečně vysoko před útokem dravých šelem. I kdyby nedošlo k nejhoršímu, ptáci by se pochopitelně báli přiletět znovu a takový drb se brzy rozkřikne ve všech ptačích rodinách. Krmítko pak osiří, což by byla věčná škoda, protože štěbetající kamarádi dovedou zpříjemnit den. Závěsné krmítko poblíž okna na balkoně městského bytu? Proč ne, i když majitelé rodinných domků a prostorných zahrad mají možnosti úplně jiné. Milovníci starosvětské elegance nepochybně ocení litinovou variantu krmítka, které vydrží celé věky.

 

Lůj, oříšky nebo další tučné dobroty?

Na závěr nezapomeňme – do ptačího krmítka nepatří posolené pečivo a zbytky z našeho stolu, zvláště hodně slaná jídla mohou ptáčkům hodně ublížit. Pestrá strava je ale lákadlem, jemuž neodolají kos, sýkorka ani vrabec, naopak – čím barvitější jídelníček nabídnete, tím víc hostů se bude rádo vracet, vyzkoušejte směs do krmítka za akční cenu, která je vhodná také pro veverky!. Jablka, hovězí lůj, ale také pár semínek máku,pšenice a ptačí koláče s hmyzem a červy . Na první místě popularity jsou ale tučnější potraviny, jako třeba drcené vlašské oříšky, slunečnicová semínka.

Sušený moučný červ

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli