Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
02.11.2020
Představujeme

Ježkovy voči!

Jak pomoci ježkovi na zahradě, aby přežil zimu ? 

Na svých bodlinkách si rozhodně nenosí jablka, živí se masitou potravou a někdy umí pořádně zadupat. O životě ježků se vypráví spoustu mýtů, ale jisté je, že budou potřebovat vaši aktivní pomoc během zimních měsíců. Pokud máte rádi přírodu kolem sebe, sypat ptáčkům do krmítek je jen nezbytným základem – snažit se musíme všichni mnohem víc! A pomocná ruka ježkům neznamená žádnou výraznou časovou ztrátu. Naopak, přinese vám příjemný a hřejivý pocit, že jste udělali něco opravdu dobrého…

Elegantním domečkem rozhodně nepohrdne

Přístřešek, ve kterém stráví zimu? Ano, ježci také potřebují někde bydlet, podobně jako ptáci mají své budky. Ježčí domek je ochranou před rozmary počasí a ideálním místem, kde založit rodinu. Při instalaci dejte pozor, aby se třeba pes nebo liška nemohli dostat dovnitř, neboť by mohlo dojít k nejhoršímu. Domek pak připevněte k zemi, aby jej zvědavá zvířata neměla, jak zdvihnout. Stačí už jen hrst sena a garsonka je připravena!

 

Pozor, mám hlad!

Na dnešním trhu existují i granule pro ježky, které opravdu chutnají – obsahují totiž čerstvé maso, a to je pro tato zvířata velká pochoutka.

Ve volné přírodě ježci moc rádi porcují veškerý dostupný hmyz ak ousek drůbežího masa pro ně bude nevídanou pochoutkou. Můžete mu pořídit nejen voňavé granule, ale i sušené moučné červy, kterými dozajista nepohrdne. A nezapomeňte na dostatek vody, pítko pro ježky využijí i další malí savci. Když bude mít ježčí rodina stravu i pitný režim při tlapce, může snadněji přežít nepříjemné období spojené s mrazy a sněhem. Nezapomeňte, ježek, který má šanci přečkat zimu ve zdraví, by měl vážit v listopadu nejméně 600 gramů! Musí se proto dostatečně najíst, aby zesílil. Ježek, který je od pohledu malý a hubený, potřebuje zpestřit jídelníček.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli