Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Představujeme
  4. “JE TO JEN JEDNO BRČKO..”, ŘEKLO OSM MILIARD LIDÍ.
14.06.2020
Představujeme

“JE TO JEN JEDNO BRČKO..”, ŘEKLO OSM MILIARD LIDÍ.

Svět a lidstvo došlo do fáze, kdy si uvědomilo, že plastu je na světě více než dost.

Varování ekologů a prosby o snížení odpadu lidstva začaly být pomalu vyslýchány až v roce 2019, kdy mnoho potravinových řetězců přešlo na brčka papírová, bambusová nebo nerezová. Byla také formálně potvrzena směrnice zakazující jednorázové produkty z plastu, které mají ekologičtější alternativy. Do roku 2021 musí členské státy EU převést pravidla o snížení produkce plastu do svých zákonů. Do roku 2029 by mělo být až 90% všech plastových lahví vyráběno z recyklovaného plastu, do roku 2025 musí všechny plastové lahve obsahovat alespoň 25% plastu a do roku 2030 by mělo procento vzrůst na 30%. 

zero waste life style

Říkáte si, že je to dostačující a že tedy nemusíte dál nic dělat? “Za posledních 40 let stoupla výroba plastů 20krát. Celosvětová roční produkce plastů přesáhla 320 milionů tun, z toho nejvíce – 141 milionů tun – připadá na obaly. Hlavní surovinou pro výrobu plastů jsou ropa a zemní plyn. V roce 2016 průmysl výroby plastů spotřeboval 6 % světové produkce ropy a předpokládaná spotřeba má stoupnout až na 20 % v roce 2050.” (1)

Vyzkoušejte bambusová brčka, nyní s 50% slevou ve stylu Zero Waste!

Pro ty, kterým není dostačujícím strašákem od používání jednorázových plastů úmrtí zvířat v oceánech a na pobřeží, by mohlo být spouštěčem změny fakt, že je vědecky prokázáno, že v litru upravené pitné vody lze zachytit 300 až 900 částic drobných úlomků plastů. Určitě si sami domyslíte, že plast v lidském těle nebude nic prospěšného. Nejčastějším zdrojem těchto mini plastů bývají zbytky z pracích prostředků, peelingových mycích produktů nebo prostředků na mytí myček. U milovníků ryb a mořských plodů by to mohl být fakt, že v těle třetiny ryb chycených v oceánech se nachází také úlomky plastů, které my potom konzumujeme. 

 

Životní styl zaměřený na snížení odpadu se jmenuje Zero waste. Určitě už o něm každý minimálně slyšel, protože zero waste směr začíná být moderním způsobem života nejen v zahraničí, ale také v České republice. Jak žít zero waste se můžete dozvědět v našem článku: “Zero waste - Jak žít šetrně k životnímu prostředí?”

 

Inspirací pro Vás mohou být produkty, které naleznete v kategorii Zero waste na našem e-shopu. Najdete zde mnoho alternativ, které nahrazují jednorázové produkty, jako jsou plastová brčka, plastové kelímky, plastové příbory, kosmetiku v plastových obalech, vatové odličovací tamponky, či hygienické potřeby, jako jsou kalhotky Snuggs, které začínají být hitem, či menstruační kalíšky.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli